Kaip tai veikia

Apie Poliuretaną
Pagrindiniai produkcijos iš poliuretano putų išgavimo būdai – purškimas ir įpurškimas.

Nepaisant esminių skirtumų tarp šių dviejų technologijų, poliuretano putų išgavimo principai, kaip pirmuoju, taip ir antruoju atvejais, yra tie patys: dvi sudedamosios dalys tam tikru santykiu nepriklausomai nuo viena kitos paduodami į maišymo įrenginį: purkštuvą (purškiant) arba maišymo galvutę (įpurškiant), kur yra gerai sumaišomi ir arba purškiami ant tam tikro paviršiaus aerozolio pavidalu, arba įpurškiami į paruoštą formą.

Pagrindiniai veiksniai poliuretano putų išgavimo procese yra: tikslaus cheminių žaliavų kiekio padavimas ir efektyvus jų sumaišymas per trumpiausią laiką.
Poliuretano putos susidaro kuomet sureaguoja du skystieji komponentai: “A”, – polieterinis komponentas ir “B” – poliizocianatas. To rezultatas – mikrokapsulės, pripildytos dujų. Keičiant komponentų ir technologijų ypatumus galima išgauti poliuretano putų, turinčių skirtingų savybių.

success

Poliuretano putos

išgaunamos iš skystų komponentų, kurių dozavimas ir maišymas nesukelia problemų. Todėl šios putos yra pagaminamos taip pat lengvai kaip pramonės įmonėse, taip ir naudojimo vietoje. Putojimo ir kietėjimo reakcijos įvyksta taip greitai, kad vos per kelias sekundes nuo pagaminimo produktas yra paruoštas tolesniam naudojimui. Kietosios poliuretano putos, kurių tankis 30-65 kg / kub. m, tai yra, turintys 98% dujinės fazės, paprastai yra sudarytos iš izoliuotų kapsulėlių, kurių skersmuo 0,01-0,2 mm.

Poliuretano putų formavimosi mechanizmas yra nepaprastai sunkus, nes sistema dujos – skystis greitai plečiasi ir didina apimtis, vienu metu didinant temperatūrą ir klampumą. Pilnas putojimo ciklas yra 3-40 sekundžių. Po to putų kilimas sustoja ir skystoji fazė pereina į kietąją. Suputojusios masės temperatūros kilimas gali tęstis dar kurį laiką, po to putos palaipsniui atvėsta iki kambario temperatūros.

Poliuretano putų purškimas

perspektyviausias būdas izoliuoti šilumą ir drėgmę, ypač pastatų izoliacijoje, dėl iš šių savybių:

  • Mažiausia šilumos laidumo koeficientas (0,019-0,036 W / m * K);
  • Mažas tankis (12-80 kg/m3);
  • Nėra sutvirtinimo elementų poreikio;
  • Gera garso izoliacija;
  • Šiluminių tiltų nebuvimas;
  • Galimybė izoliuoti šilumą be kokios konfigūracijose ir bet kokio dydžio struktūrose;
  • Sukurti drėgmės izoliacijos sluoksnį, kurio storis siekia 1 cm, o tankis 400-800kg/m3 (izoliuojant drėgmę statybinėse konstrukcijose, tokiose kaip baseinai, pamatai, įvairios talpyklos, ir pan);

Dangos patvarumas: ji nepūva ir neyra, atlaiko sezoninius temperatūros svyravimus, kritulius, yra atspari agresyvios pramoninės atmosferos poveikiui.

Purškiame poliuretano putas ant sienų, stogų, vidinių stogo pusių, pamatų, vamzdžių, grindų, gyvenamųjų ir pramoninių pastatų palėpių naudojant mobilųjį aukšto slėgio įrenginį, pagamintą JAV įmonės “GRACO”.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!