Sienų šiltinimas

Fasadų šiltinimas

Didžiausi šilumos nuostoliai patiriami per sienas, todėl kokybiškai apšiltinus sienas iš lauko pusės, stipriai sumažėja šildymo išlaidos.
Kodėl, būtent, iš lauko pusės?
Esmė tame, kad šiltinant iš vidaus, nors tai daug lengviau atlikti, mažėja patalpos naudingasis plotas. Be to, šiltinant iš vidaus, medžiaga, iš kurios pastatytas namas neįšyla, o yra veikiama temperatūros perkričių, ji ima irti.  Šiltinant namo sienas iš lauko pusės, rasos taškas perkeliamas už jų kontūrų, nebesusidaro kondensatas, patalpoje nesiveisia pelėsiai ir grybeliai, o pats statinys yra patikimai apsaugotas nuo agresyvaus išorinių veiksnių – kritulių, šalčio, ultravioletinių spindulių ir t.t. – poveikio.

Namo sienų šiltinimas putų poliuretanu

Mes siūlome šiltinti gyvenamųjų namų sienas tiek iš lauko pusės, tiek iš vidaus, naudojant šiuolaikinę šiltinimo medžiagą – purškiamą putų poliuretaną.

Poliuretanas – sudarytas iš oru pripildytų porų. Patekusi ant šiltinamo paviršiaus medžiaga suputoja, padengdama jį vienodu sluoksniu. Namo šiltinimas putų poliuretanu iš lauko pusės – pats šiuolaikiškiausias ir efektyviausias metodas, be to, didinantis ir pastato garso izoliavimą.

Egzistuoja keletas PPU atmainų. Pačią kiečiausią sudaro 90% uždarų porų, ji pasižymi itin geromis garso, šilumos ir hidroizoliacinėmis savybėmis. Toks putų poliuretanas dažniausiai naudojamas užmiesčio namų, kuriuose įrengta priverstinė oro ventiliacija, fasadų šiltinimui, kadangi medžiaga užtikrinanti didžiausią apsaugą.

Šiltinimui naudojamo putų poliuretano privalumai:

Stipriai sukimba su įvairiais paviršiais;
Nepūva, jo neveikia bakterijos;
Išlaiko eksploatacines savybes, esant plačiam temperatūrų diapazonui;
Savaime neužsiliepsnoja, nepalaiko degimo proceso;
Užtikrina puikų triukšmo slopinimą, apšiltinus namą iš lauko pusės, šalia pagrindinių funkcijų;
Jį nesudėtinga naudoti — sukietėja per penkias sekundes, nepriklausomai nuo apdorojamo paviršiaus konfigūracijos, – užpildo visas siūles ir plyšius;
Jam nereikalingas papildomas tvirtinimas;
Ilgaamžis (eksploatavimo trukmė daugiau kaip 30 metų);
Ekologiškai švarus.

Išoriškai apšiltinta namo lauko siena primena nelygų kailį, todėl būtina papildoma apdaila.
Nerekomenduojama PPU sluoksnį palikti neapdorotą, nes ši medžiaga, kaip ir montažinės putos, netenka savo kokybinių savybių, kai yra ilgą laiką veikiama ultravioletinių spindulių. Tada ji geltonuoja, vėliau paruduoja, kol galiausiai ima irti. Norint ją apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių, pakanka išorinės sienos šiltinimą nudažyti bet kokiais dažais. Puikus rezultatas gaunamas, derinant putų poliuretaną su kabančiais fasadais.

Pirmajame etape ant sienų ant kabių tvirtinami grebėstai. Be to, tarp būsimo apdailos sluoksnio ir sienos paliekamas tokio dydžio tarpas, kad būtų galima ne tik užpurkšti norimo storio PPU sluoksnį, bet dar liktų papildoma 1 cm oro erdvė, reikalinga šalinti drėgmės perteklių. Po to, kai sienos iš lauko pusės jau apšiltintos, ant grebėstų tvirtinama pageidaujama fasado apdaila – plytelės, kita išorės apdaila ir pan.

Įmonės specialistai putų poliuretano purškimo darbus atlieka, esant šioms sąlygoms:

turi būti laisvas priėjimas prie numatyto apipurkšti paviršiaus;
elektros maitinimas 220V, galia ne mažesnė kaip 5 W/h, kai darbų apimtys didelės — 380V ir iki 25 W/h;
galimybė sumontuoti ir perkelti pastolius didesniame nei 3 metrų aukštyje;
geras oras – be kritulių ir stipraus vėjo;
oro temperatūra +10oC ir didesnė.

Žiemos metu su putų poliuretanu dirbama tik apšildomose patalpose. Darbų kaina, kai oro temperatūra mažesnė nei +10oC, aptariama atskirai.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!