Grindų šiltinimas

Grindų šiltinimas

Grindys – tai bet kurios patalpos pagrindas. Būtent, su grindimis žmogaus kūnas liečiasi dažniausiai, ir jei grindys šaltos, tai kelia nemalonius pojūčius.
Visiems žinoma patarlė: “Laikyk kojas šiltai, galvą – šaltai”, ir iš tikro, jei namo grindys šaltos, tai tokiame name nebūna jauku. Be sukeliamo diskomforto, per neapšiltintas grindis netenkama mažiausia 20% bendro pastato šilumos kiekio, o pasekmė – padidėjusios apšildymo išlaidos.

Šiandieną labiausiai paplitęs grindų apšiltinimas mineraline vata ir putplasčiu. Šie metodai turi eilę bendrų trūkumų, net jei šiuos darbus pagal visas taisykles atliks specialistas, būtent:

Didelio šilumos izoliavimo medžiagų kiekio atvežimas pareikalaus nemažai lėšų;
Montavimo darbai truks ilgai, o medžiagas reikės sandėliuoti ir apsaugoti nuo lietaus;
Montuojant šiltinimo medžiagas susidaro plyšiai;
Šiltinimo medžiagos tvirtinimo vietose atsiranda šalčio tilteliai;
Tenka papildomai įrengti garus izoliuojantį sluoksnį, kai naudojamos izoliacinės medžiagos, sugeriančias drėgmę( tai stipriai trumpina jų tarnavimo laiką).

Visų šių trūkumų neturi naujasis šiltinimo būdas – šiltinimas purškiamu putų poliuretanu (PPU).
Poliuretanas – tai naujos kartos šiltinimo medžiaga. Jis yra purškiamas, o tai neginčytinas, lyginant su visomis montuojamomis šilumą izoliuojančiomis medžiagomis, nes užtikrina besiūlę, monolitinę šilumos izoliacijos dangą.

Naudojant grindų šiltinimui purškiamą putų poliuretaną, nėra siūlių, tačiau šis metodas turi ir daug kitų privalumų:

Šiltinimo darbai atliekami greitai (dviejų žmonių brigada per 8 valandų pamainą išpurškia putų poliuretanu plotą iki 300m2);
Putų poliuretano labai mažas šiluminio laidumo koeficientas (λPPU = 0,022), todėl šiltinimo medžiagos sluoksnio storis gali būti 50-100 mm, taigi, taupomas naudingas plotas;
Putų poliuretanas nepraleidžia drėgmės ir garų, tad, nebereikalinga papildoma garų izoliacija;
Užkerta kelią kondensato susidarymui;
Galimas gyvenamojo namo arba kotedžo grindų apšiltinimas tiek iš vidaus, tiek iš išorės (po grindimis), kai patalpų po grindimis aukštis ne mažesnis kaip 80 cm;
Putų poliuretano tarnavimo laikas – 30 metų.

Grindų šiltinimas purškiamu putų poliuretanu – greitas, ekologiškas ir ilgaamžis. Putų poliuretanas nepūva, jame nesidaugina mikroorganizmai (pelėsiai ir grybeliai). PPU dėl jo stiprumo ir struktūros (jis nesubyra į granules ir nesiskaido į pluoštus) nemėgsta graužikai.

Šiltinant betonines grindis purškiamu PPU, taupomos lėšos hidroizoliacijos įrengimo sąskaita. Ji nebereikalinga, nes putų poliuretanas nepraleidžia vandens. Kadangi PPU didelis tankis – 30-70 kg/m3, pasluoksnį galima pilti tiesiog ant jo, o šiurkštus PPU paviršius gerina sukibimą.

Negalima nutylėti ir triukšmo veiksnio, kuris mus lydi tiek butuose, tiek nuosavuose namuose.  Ir šią problemą išsprendžia purškiamas putų poliuretanas, kurio struktūra leidžia stipriai sumažinti triukšmą šia medžiaga apdorotose patalpose.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!