Medinių namų šiltinimas

Medinių namų šiltinimas

Namo šiltinimas – svarbi jaukumo sudedamoji dalis.
Šiandieną tarp mažaaukščių namų labiausiai pamėgti ir statomi mediniai namai iš rąstų 150 х 150 mm. Tokių statinių atsparumas šilumos perdavimui nedidelis, o juk, juos statant, dažniausai nėra naudojama papildoma šilumos izoliacija. Tad, maloni vidaus patalpų temperatūra galima tik esant labai švelnioms žiemoms ir tik gerai kūrenant. Kaip  tesingai apšiltinti medinį namą, išsaugant jo ekologiškumą ir gebėjimą reguliuoti jaukų mikroklimatą – mūsų įmonės specialistų rūpestis.
Bet kurį namą šiltinti reikia iš lauko pusės tam, kad mažėtų sienos temperatūrinė apkrova, perkeliant nulinį tašką (jis bus už sienos ribų iš gatvės pusės). Tokiu būdu sienos temperatūra bet kuriuo metų laiku išliks stabili, o atitveriančių konstrukcijų medžiaga nepatirs susikaupiančios drėgmės (periodiškai užšąlančios ir atitirpstančios) apkrovų, nesusidarys kondensatas.
Todėl šilumos izoliacijos bei pačios sienos tarnavimo laikas pailgės, bus užkirstas kelias pelėsių ir grybelių atsiradimui.

Šilumos izoliacijos, tinkančios medinių namų šiltinimui, savybės:

Šiltinimo medžiaga turi būti laidi garams, kad namas po šiltinimo galėtų “kvėpuoti”;
Jos šiluminio laidumo koeficientas žemas, tai leis sutaupyti šiltinimo medžiagą, o kokybė nenukentės;
Šiltinimo medžiaga turi būti neperpučiama vėjų;
Ji neturi kaupti drėgmės bei būti atspari mikroorganizmų (pelėsių ir grybelio) poveikiui;
Kuo ilgesnis šiltinimo medžiagos tarnavimo laikas, tuo geriau;
Šiltinimo medžiaga turi išlaikyti dinamines apkrovas, nes medinis namas nuolat juda;
Ir galiausiai, šiltinimo medžiaga turi būti ekologiška, kad nekenktų žmogaus sveikatai.

Šiandieną statybinių medžiagų rinkoje didžiulis šiltinimo medžiagų pasirinkimas, tad pačiam nuspręsti, kuri iš jų geresnė, yra labai sudėtinga, ypač, kai neturi statybinio išsilavinimo. Geriausia, patikėti šį klausimą savo srities ekspertams.

Izoltas rekomenduoja naudoti  naujos kartos šilumos izoliaciją – vienintelę atitinkančią visus galimus reikalavimus – purškiamą putų poliuretaną (PPU).

Putų poliuretanas – tai pati šiuolaikiškiausia besiūlė šiltinimo medžiaga, kuri gaminama tiesiog darbų vietoje. Jam nereikia daug vietos sandėliuojant. Per dieną juo padengiama  iki 200 m2 ploto. Purškiant hermetizuojami visi plyšiai, nereikia tvirtinimo medžiagų.

Apšiltinę namą putų poliuretanu, Jūs užmiršite apie šilumos nuostolius daugiau nei 30-iai metų. PPU nepūva, ekologiškai neutralus, jo nemėgsta pelės, jis labai lengvas (tankis 15-50 kg/m3), nepalaiko degimo, laidus garams, bet nesugeria drėgmės. PPU šiluminio laidumo koeficientas tik 0,022 – 0,036 w/mk, o sluoksnio storis ne didesnis kaip 100 mm.

Gyvenamųjų namų šilumos izoliacijai šiuo metu naudojamos medžiagos, kurių pagrindiniai rodikliai pateikti lentelėje:

Produktas Tankis kg/m3 Šilumos laidumas w/(mk) Laidumas garams mg/(m*h*Pa) Tarnavimo laikas
Karbamido formaldehido putų izoliacija 11 0,031-0,041 0,025 25
Polistireninis putplastis 16 0,030-0,040 0,06 25
Putų poliuretanas 25-800 0,020-0,036 0,05 50
Ekovata 50 0,041 0,3 25
Daugiasluoksnė izoliacija Penofol 54 0,038-0,040 0,001 25
Akmens mineralinė vata Rockwool tipo 120 0,036-0,038 0,3 25
Akyto bono mūras, tankis 400 kg/m3 400 0,12-0,15 0,23 50

Iš lentelėje pateiktų duomenų matyti, kad pati optimaliausia medžiaga, kuria būtų efektyviausiai apšiltintas medinis namas – putų poliuretanas.
Putų poliuretanas bijo tik ultravioletinių spindulių, todėl būtina PPU apsauga nuo saulės, o ir PPU išvaizda nelabai tinkama galutinei išorinei apdailai.  Todėl prieš šiltinimą siūlome atlikti grebėstavimą, kuris išlygina sienas, ir, užpurškus PPU,   atlikti fasado apdailą bet kokiomis apdailos medžiagomis (išorine apdaila, lentelėmis, akmens ar keraminėmis plytelėmis ir t.t.).

Putų poliuretanu taip pat galima apšiltinti cokolį, grindis ir stogus (mansardas). Tai pats patikimiausias ir pats efektyviausias namų šiltinimo būdas šiandieną.
Mes savo klientams siūlome kvalifikuotą patyrusių darbuotojų pagalbą, kurie, naudodami šiuolaikines technologijas, kokybiškai apšiltins Jūsų namą.

Izoltas gali apšiltinti mūrinį, blokinį ar medinį namą. Kiekvienu atveju mes atskirai parengiame naudojamų priemonių planą, parenkame medžiagą.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!