Pamato šiltinimas

Pamatų ir cokolio šiltinimas

Izoltas atlieka įvairius pamatų ir cokolių – šilumos bei drėgmės – izoliavimo darbus, naudodama pačius efektyviausius metodus ir medžiagas. Tačiau apie viską iš eilės.

Pamatai — kiekvieno pastato ir statinio pagrindas, neišskiriant vieno ar dviejų aukštų nuosavus namus ir kotedžus. Jų eksploatavimo metu veikia ne tik išorinės apkrovos, bet ir paties statinio svoris.
Būtent, todėl pamatams skiriamas ypatingas dėmesys, negailint nei laiko, nei pinigų.  Jei laiku nebus pasirūpinta namo cokolio hidroizoliacija ir apšiltinimu, jei jis nebus apsaugotas nuo agresyvaus įvairių veiksnių poveikio, netgi, pati tvirčiausia konstrukcija gan greitai neteks savo  patvarumo ir patikimumo.

Kodėl reikia šiltinti pamatus?

Kas galėtų sugriauti, atrodytų, tokius tvirtus ir ilgaamžius betoninius namo pamatus? Pagrindinė grėsmė — vanduo. Dėl temperatūros perkričių tarpusezonio ir žiemos metu gruntiniai vandenys tai užšala, tai atitirpsta, sukeldami statinio pagrindą stipriai veikiančias apkrovas. Jei nebus įrengta išorinė statinio pamatų hidroizoliacija ar jie nebus apšiltinti  iš išorės, anksčiau ar vėliau dėl drėgmės poveikio atsiras įtrūkimai.

Norint to išvengti, užtenka pasirūpinti keliomis paprastomis priemonėmis:

Pakloti drenažą gruntiniams vandenims, jei sklypo dirvožemis labai šlapias;
Klojant pamatus, suformuoti drenažinį smėlio sluoksnį ne mažesnį kaip 1 m;
Įrengti po grindimis ventiliaciją per vėdinamąsias angas;
Padengti kokybiška hidroizoliacija ir apšiltinti namo pamatus per visą perimetrą.

Ne mažiau pražūtingai pamatus veikia vasaros ir rudens metu peršlapęs bei žiemą įšalęs ir išsiplėtęs gruntas. Virsdamas ledu, jis veikia statinius slėgiu iki 10 000 kg/m2. Pavasarinis atlydys tik didina problemų skaičių, kai atitirpus  dirvožemiui, šis nusėda. Netgi, gana storas drenažinis sluoksnis nėra pakankamai efektyvus.

Dėl išsiplėtusio grunto kinta statinio geometrija, atsiranda įtrūkimai, persikreipia durys ir langų rėmai. Tik pamatų šiltinimas, ilgina namo eksploatacinį laiką ir gali padėti Išvengti grunto įšalimo.

Namo cokolio šiltinimas sumažina šilumos nuostolius ir apsaugo juos nuo suirimo!

Apie cokolio šiltinimą pirmiausia susimąsto tie, kurie siekia patikimai apsaugoti jį nuo dirvožemio įšalo. Visgi,  svarbus vaidmuo tenka ir šilumos sąnaudų mažinimui — pagal statistinius duomenis, būtent, per mažaaukščio namo pamatus netenkama 10-15% šilumos energijos.

Rūpintis namo šiltinimu reikia jo statybos metu, teikiant pirmenybę medžiagai ne tik turinčiai žemą šiluminį laidumą, bet ir atspariai drėgmei bei agresyvios aplinkos poveikiui. Visomis šiomis savybėmis pasižymi kietas poliuretanas, kuris purškiamas tiesiai ant pamatų, neformuojant siūlių. Taupomos lėšos, nes nebereikia tvirtinimo elementų.

Pamatų šiltinimas purškiamu putų poliuretanu iš išorės turi daug svarbių privalumų:

PPU  formuoja vientisą monolitinę dangą – be siūlių ir sujungimų – per visą pamatų paviršių;
Techniškai galimas bet koks dangos storis;
Pamatų šiltinimo darbai atliekami greitai — per vieną pamainą padengiama iki 300 m2;
Putų poliuretanas — ekologiškai švari medžiaga, nepalaikanti degimo;
Kadangi ši medžiaga papildomai netvirtinama, nesusidaro šalčio tilteliai;
Putų poliuretanu galima apipurkšti įvairios formos pamatus, įrengtus iš įvairiausių medžiagų (išlietus, blokinius, mūrytus t.t.);
100% hermetizuojamos visos siūlės ir plyšiai;
Geras medžiagos sukibimas su visomis statybinėmis medžiagomis;

Laiku atlikę pamatų (cokolio) šiltinimą iš išorės, apsaugosite juos nuo ardančio vandens ir šalčio  poveikio bei užkirsite kelią grybelio ir pelėsių atsiradimui.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!