Šaldymo kamerų siltinimas

Šaldymo kamerų šilumos izoliacija

Šaldytuvai (šaldymo saugyklos, mėsos kombinatai, šaldymo kameros) – tai patalpos, kuriose nuolat turi būti palaikoma tam tikra – dažniausiai labai žema – temperatūra.

Tai būtų neįmanoma be geros šilumos izoliacijos. Šilumos izoliacija šaldytuve gali būti tiek iš lauko pusės, tiek iš vidaus, tačiau parinkti ją ne taip paprasta:
Putplastį graužia pelės, mineralinė vata sugeria drėgmę ir netenka savo izoliacinių savybių, naudojant šilumą izoliuojančias plokštes, jų sujungimo vietose susidaro šalčio tilteliai ir t.t.

Kyla klausimas: kokią šiluminę medžiagą pasirinkti?

Aišku, putų poliuretaną – tai pati geriausia šilumos izoliacija šiandieną, bet ji bijo ultravioletinių spindulių, todėl būtina apsauga nuo saulės spindulių.

Tokiai apsaugai galima naudoti įvairias dangas, pati patikimiausia iš jų – poliuretano mastika ir fasadų dažai. Putų poliuretano eksploatavimo laikas, padengus tokia mastika, yra didesnis nei 25 metai, specialiais dažais nudažytą fasadą reikia perdažyti kas 5 metus.

Poliuretaninės mastikos trūkumas – jos brangumas. Taupant pinigus, dažnai naudojami įprastiniai fasadų dažai. Šiuo atveju kas 3-5 metus būtina naujai dažyti fasadą. Fasadų dažai dėl agresyvios aplinkos poveikio sutrūkinėja, tad, PPU gali suirti.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!